Mida rohkem ma selles linnas käin, seda rohkem ta mulle meeldima hakkab. Rõuges ning Inglismaal elades arvasin, et olen suurlinnatüdruk - kolisin Tallinnasse ja tol hetkel oli meie pealinn minu jaoks juba suur koht. 8 aastat elu Tallinnas ja vahepeal ka mujal (elasin 3 kuud Honolulus, Hawaiil) tekitas tunde, et ma siiski vist olen maalaps ja tahaks suurema osa oma elust seal olla. Nüüd, olles hakanud avastama New Yorki võlusid ja valusid, tundub mulle, et see linn kõnetab mind rohkem kui ma alguses arvasin. Huvitav-huvitav, mis see järgmine tegevus selle emotsiooni ajel võiks olla? 

Igatahes, räägin oma viimasest NY treeningkogemusest. Käisin paar päeva tagasi koos Kaunaga avastamas seda, mida pakub üks kõrgema klassi spordiklubide kett Ameerikas ehk siis külastasime klubi nimega Equinox. Üldkokkuvõttes - provokatiivne, stiilne ja mitte midagi sellist, millega MyFitness hakkama ei saaks (või poleks juba saanud).


Tegemist on ka Eestis proovitud high scale spordiklubide ketiga (umbes nagu Status Club, Golden Club), kuhu minnes pead kaasa võtma vaid treeningriided - muu vajaliku saad kõik klubist. Muidugi saad sa vajadusel kogu varustuse ka klubist kohapealt soetada, valik on väga lai ning otseloomulikult arvasin ka mina, et mul oleks uude klubisse minnes uut varustust tarvis. Minu kiire tiir läks Macy'sse ja seljas nad olidki - uued Nike Sculpt treeningpüksid ja pusa. Need püksid on IMELISED ja olen veendunud, et hetkel ka Nike Esinduskauplustes müügil. USAs on need nii hästi peale läinud, et sain poe viimase paari! Ma olin nii uhke oma OSTU üle :D
PS! Kui sa oled alati olnud see mul-pole-neid-kalleid-pükse-vaja-saan-H&M-omadega-ka-hakkama siis sa pole lihtsalt kunagi hea spordiriietusega trenni teinud. See tunne on mega kui sa saad liikuda ja treenida nii, et mitte miski ei sega ja häiri. Soovitan investeerida!


Minnes edasi Equinoxi külastuse juurde hämmastasid mind päris mitmed asjad - kappidel pole näiteks lukke ees, sest need inimesed, kes seal käivad juba varastama ei hakka. Väidetavalt. Sa võid oma tabaluku kaasa võtta aga päris paljud kapid seisid niisama - asjad sees ja inimesed trennis. No ma polnud nii kindel selles võõraste newyorklaste usaldamises ja panin oma arvuti ning telefoni tabaluku taha kappi kinni - mingi rumal hirm, et kõik tahavad kindlasti mu vana raali ja higised sokid endaga koju kaasa võtta.
Kohe sisse astudes oli tunda, et tegemist pole tavalise spordiklubiga, kus jõusaali vaip on testosteroonist ja higist läbi vettinud ning riietusruumis olevad föönid teevad nii kurja häält, et ei julge isegi lähedale minna, tööle panekust rääkimata. Riietusruumid olid viisakad - kõigile vajalikud rätikud (suured, väiksed, keskmised, kuivad, niisutatud, eukalüptiga niisutatud...), kreemid, pesuvahendid, vatitikud ja raseerimisvahendid (!) olid üles rivistatud ja kasutamisvalmiduses. Pesuruumis oli raseerimisvaht ka - kae-kae! Näokreem oli väga hea, tekkis soov minna ja veits kaasa pumbata aga sel korral ei hakanud - ehk järgmine kord on vähem inimesi. Elli teab:


Muidu üldiselt oli viisakas aga jälle - võiksin öelda, et meil MyFitnessis on isegi puhtam kui asi läheb pesuruumide juurde, lihtsalt tasuta kraami pole nii palju aga see on nende minusuguste seebipumpajate pärast vist... Sorry!
Meie käisime Grand Centrali majas asuvas klubis, enne seda vaatasin ka Park Avenue oma üle ja tundub, et nad on kõik suhteliselt sarnased.
http://www.equinox.com/clubs/new-york/midtown/east44th
Klubi oli läbi kahe korruse - mõlemal nii kardiomasinad kui ka lahtised raskused. Tavalisi jõusaalimasinaid seal väga palju polnud, tundus, et inimesed treenisid pigem vabade raskustega ja treeningvahenditena kasutati ka treppe ning külmikut (kus sai endale märja käteräti võtta... eukalüptise lõhnaga). Kuigi... nägin seal ikka päris mitut jõusaali feilide klippdest tuttavat stseeni. Ei läinud midagi ütlema, seekord.
Trenn kuhu läksime oli Tabata, 45 minutit - 20 sekundit tööd ja 10 sekundit puhkust, igas raundis 4 harjutust ja kordasime seda 4 korda. Mul läks neljanda bloki ajal lugemine sassi, sest need harjutused olid lihtsalt väga rasked. Iga raundi järel oli 1 minut puhkust. Noh, ütleme nii, et trenn algas kõrge põlvetõstejooksuga ja jätkus umbes 1 minut peale seda tähekesehüpetega. Ja ikka kohe täie rauaga. Right on! Ma vaatasin korra endale läbi peegli otsa mõeldes, et ''mis siin toimuma hakkab'' ja kas peaks Rossi tegema


aga otsustasin siiski trenni jääda ja vaadata, et mis siis saab.

See oli väga karm. Väga. Karm!

2 päeva on möödas ja ma olen isegi täna veel täiesti väsinud, selg valutab, sest need kosmonaudid, mida treener meid tegema surus, olid minu jaoks ikka väga ulmeliselt vale tehnikaga.
''Kõht maha ja läbi selja üles!!!''
Whaaaaaaaaat?!
Ma korra proovisin hea tehnikaga teha ja selle peale seisis ta mulle kõrvale ja vaatas natuke pahase näoga, et kuidas sa julged - ma näitasin ju teisiti. Umbes kolmanda ringi peal oli mu selg niiiiii valus - ma ei kujuta ette, mis nende tavainimeste seljad siis veel teha võisid. Hommikul voodist välja tulles andis tunda, et eelmisel päeval sai midagi hullu korda saadetud.
Igatahes, üldsiselt oli trenn tugeva koormusega aga peaks olema mõeldud väga VÄGA edasijõudnud treenijatele. Harjutuste progressioonidest ja regressioonidest polnud vist kordagi juttu, pigem oli see, et täie rauaga algusest lõpuni ja ''mismõttessapuhkad''. Klubi oli ilus aga ma pean ütlema, et meie MyFitnessi slogan ''World Class Gym&Studios'' on täiega kümnesse - ei jäänud grammigi sellele uhkele kohale alla! Ja pealegi - Rocca al Mare higirohked seinad ja vaibad meeldisid mulle juba 8 aastat tagasi - ikka päris tunne, päris jõusaalis!

Kauna on nii lahe, et ind kaasa kutsus ja läheme kindlasti veel erinevaid tunde proovima - oma inimesed suures linnas on õnnistus ja Kauna näol on tegemist ühe eriti armsa inimesega. Meil oli peale trenni ka natuke aega oma vanu cheerleaderite aegu meenutada. Kes ütles, et TTÜ ja Cramo mega konkurendid on? Meie spagaadid saavad küll omavahel väga hästi läbi - once a cheerleader, always a cheerleader :)


Muide. Rääkides regressioonist - minu eilse hommiku esimene trenn oli kella 6:00 asemel kell 5:45 - mis sa siis tegid? Ma oleks hea meelega sama teinud...

Ikka Teie,