Tähekombinatsioon N+TC on Sinu silme alt ja kõrvust läbi käinud juba korduvalt aga Sa pole siiamaani veel aru saanud, millega siis ikkagi tegemist on. Pakun sulle vastused levinumatele küsimustele ning loodan, et see aitab sotid selgeks saada. Kui ikka veel asi segane, siis küsi julgelt!

Järgnevas postituses vastan järgmistele küsimustele:

 1. 1. Mis on Nike+ Training Club
 2. 2. Mis tüüpi treeninguid app pakub? 
 3. 3. Kuidas ma tean, et see rakendus just minule sobib?
 4. 4. Kas mul on vaja lisavarustust?
 5. 5. Kuidas ma endale selle rakenduse alla laadida saan?
 6. 6. Kas Nike+ Training Club on tasuta?
 7. 7. Kuidas ma valin milline treening on minu jaoks sobivaim?
 8. 8. Kuidas ma tean milline programm on minu jaoks?
 9. 9. Kuidas ma oma treeninguid sotsiaalmeedias jagada saan?
 10. 10. Miks ma end Nike kontoga registreerima pean?
 11. 11. Mida Nike+ Training Club mulle veel pakub?
N+TC’ga ALUSTAMINE

1. Mis on Nike+ Training Club? 

Nike+ Training Club (ehk N+TC) on treeningrakendus, mis pakub kasutajale üle 100 erineva kogu keha treeningu, mida saad teha ükskõik mis ajal, sinu enda poolt valitud kohas - kodus, metsas, jõusaalis, maja ees, maja taga, katusel... Harjutused on kokku pannud Nike treenerid ning baseeruvad aastatepikkusel uurimustööl treeningu ja treeningvahendite kohta. Iga drill on loodud eesmärgiga pakkuda sulle võimalust muuta end vastavalt oma eesmärgile (Get Lean, Get Toned, Get Strong) ning saad seda teha valides kas 15, 30 või 45 minutilised harjutuste kombinatsioonid.

2. Mis tüüpi treeninguid app pakub? 

N+TC pakub väga mitmekülgset treeningut – sellist tüüpi harjutusi, mis aitavad sul igapäevaelus paremini hakkama saada. Programmid on loodud saavutamaks paremat lihastasakaalu ja liigeste stabiilsust ning tugevdavad keha vastupanuvõimet vabaks liikumiseks igapäevases tegevuses. Rakenduse eesmärk on aidata tugevdada kogu lihaskonda, alustades kerelihastest lõpetades ala- ja ülakehaga. Kui sa mõtled oma igapäevaste tegemiste peale, siis poekottide 5.korrusele tassimine on raske töö - ainuüksi selle tarbeks tuleb end vormis hoida. Rakendus pakub ka kõrge intensiivsusega ning Body&Mind stiilis treeninguid nagu näiteks jooga, pilates, stretching ning sinu käsutuses on isegi Rihanna personaaltreeneri poolt loodud Kung Fu ja Capoeira stiilis treening!

3. Kuidas ma tean, et see rakendus just minule sobib

N+TC on funktsionaalse treeningu app, mis on disainitud naistele kuid ideaalne treeningvahend ka meestele ning aitab treenida nii tippsportlasi kui ka neid, kes alles treeningutega alustavad. Funktsionaalse treeningu all peab Nike silmas treenimist igapäevaelu tegemiste toetamiseks. Treeninguid saad valida algtaseme, kesktaseme ning edasijõudnud treenija astme järgi, valides erineva pikkuse ja suunitlusega programmide vahel. Olenevalt sellest, kas sul on aega 5, 6, 7, 10, 12, 15, 30, 45 minutit – sa leiad endale sobiva raskusastme ning kestvusega treeningu ning programmide seast saad valida, kas soovid pigem kardio- või lihastreeningut. Kõik on väga lihtne – kõige keerulisem osa tundub olevat ettevõtlikkus alustada.

4. Kas mul on vaja lisavarustust?

Mitmed N+TC programmid on loodud kasutamaks lisavahendeid, milleks on tavaliselt kas siis hantlid, topispall, pink või midagi muud. Nende kasutamine annab sulle võimaluse saavutada maksimaalne tulemus aga saad väga edukalt ka ilma või koduste vahenditega hakkama. Hea idee on endale soetada hantlid – siis on meeldetuletus kogu aeg silmanurgas olemas. Minu soovitus aga on kasutada rakendust JÕUSAALIS VABADE RASKUSTE ALAL, kus sinu käsutuses on kõik rakenduses vajaminevad vahendid! Väga mugav ning ei teki hetkekski alla andmise ideed. 

5. Kuidas ma endale selle rakenduse alla laadida saan

Saad teha seda iTunes’i App Store’i (Apple seadmete), Google Play (Android telefoni) või Windwos Phone'i poe kaudu ning vajalik on WiFi või mobiilse internet olemasolu. Rakenduse enda maht on umbes 50MB. Kõik trennid on vaja eraldi alla laadida aga selle võimaluse pakub rakendus sulle kohe, kui soovid treeningut tegema hakata. Sul on võimalus ka kõik korraga alla laadida kuid pane tähele, et see võtab sinu telefoni mahust enda alla umbes 500MB – veendu, et sul on piisavalt vaba ruumi!

6. Kas Nike+ Training Club on tasuta?

Jah – rakendus on TASUTA!

OTSELINK RAKENDUSE ALLA LAADIMISEKS SIIN:


N+TC’ga TREENIMINE

7. Kuidas ma valin milline treening on minu jaoks sobivaim?

Lugedes treeningprogrammide menüüs olevaid kirjeldusi, saad kindlasti aru, milline programm just sinu eesmärgi jaoks sobilikum võiks olla. Kui sa oled oma eesmärgipärase valiku teinud, saad edasi liikuda ning valida sobiva raskusastme (algaja, kesktase, edasijõudnu). 

Sul on võimalik enne treeningu alustamist vaadata, mis harjutusi ja vahendeid tund sisaldavad, et teaksid mida oodata ning mõningaid kavasid on võimalik enda jaoks ka sobivamaks kohandada.


Kui tunned, et ei oska ise harjutusi valida, siis paneb rakendus sulle läbi 4 lihtsa küsimuse ise treeningprogrammi kokku ning sinu ülesandeks jääb vaid vajutada ‘’Do workout’’ – nii lihtne see ongi!

8. Kuidas ma tean milline programm on minu jaoks

Rakenduse 4-nädalane treeningprogramm pakub vastavalt sinu valitud eesmärgile sulle nõu ja jõuga toetust ning suunavate küsimuste abil saadud vastustele paneb kokku sobivaima treeningkava. Programm algab siis, kui lõpetad esimese treeningu ja kestab 4 nädalat jutti – pausi panna ei saa! Sa võid programmi kestvuse ajal teha nii palju treeningud, kui soovid, ning minutid lisatakse kõik sinu kontole ehk siis rakenduse näol on sul nii hea treeningpartner kui ka käepärane treener, kes küll ei asenda reaalset inimest aga aitab sul kindlasti tervemana püsida, kui üldse mitte liigutamine. Trenni ta sinu eest küll ei tee aga aitab valida sobivad harjutusvarad.  


9. Kuidas ma oma treeninguid sotsiaalmeedias jagada saan?

Sa saad oma lõpetatud treeningute info, motiveerivaid sõnumeid ja pilte jagada valides kas siis ‘Autoshare’ (jagab su infot automaatselt peale treeningu lõppu) või manuaalse jagamise variandi. Igal juhul on see on hea võimalus inspireerida ka teisi sinuga kaasa treenima!

10. Miks ma end Nike kontoga registreerima pean?

Registreerimine salvestab sinu treeningute info ja minutit Nike+ kontole, kust saad oma treeningutel silma peal hoida (ka mitmest seadmest korraga). See on oluline ka telefonivahetuse puhul – siis ei lähe sinu info kaduma ning kandub üle uude seadmesse. Saad oma N+TC treeningud sünkroniseerida Nike+ Running rakendusega ning läbi selle veelgi mitmekülgsemalt oma protsessi jälgida. Peale isikliku arengu jälgimise aitad sa registreerides ka Nikel näha, mis on inimeste lemmiktreeningud ning läbi selle abistad neil päev päevalt rakendust paremaks muuta.


11. Mida Nike+ Training Club mulle veel pakub

N+TC on rohkem kui lihtsalt mobiilirakendus. See on treeningkogukond, mis pakub läbi oma ala ekspertide teadmisi, inspiratsiooni ja motivatsiooni, et saaksid oma eesmärke lihtsamini saavutada. Lisaks Nike poolt pakutavale abile saad kindlasti lisajõudu ka oma kaastreenijate poolt ehk siis tugev kogukond ja kokkuhõidvad treeningkaaslased võivad olla suurema kaaluga kui sa ettegi oskad kujutada. Liitu meiega ka Facebookis, et saada esimesena infot uuenduste ja põnevate toimumiste kohta.

Sa saad läbi rakenduse teha pilte oma treeningust, lisada templeid ja tekitada endale jälgiaskond - rohkem sõpru, rohkem motivatsiooni!