Väljavõte ühest täna õhtul minule saabunud e-mailist:

''Viljandi osas calm the F down, U got this! Rahulikult omas tempos - ujumises ära mine närvi, oma rütmiga ja peaasi, et otse ujud.''
Selle lausega saatis Priit, minu treener, mind täna õhtul vastu homsele võistlusele.

Jah - I got this
!

Kuidas ma selleni jõudsin ehk siis kuidas nägi välja nädal enne võistlust - kirjutan lähemalt.

Mis treeningute käigus päriselt rolli mängib?
Õnnelike ja õnnetute detailide kokku langevuse tõttu jäi minu jaoks eelmisel nädalavahetusel toimunud Valga-Valka triatlon ära ja kui ma täiesti aus olen siis ma polnud selle üle väga õnnetu, eriti sel hetkel, kui ma kohapeal võistlust vaatasin. Vabandust, ma tahtsin öelda spioneerisin, sest enne seda olin vaadanud seda triatlonimöllu kõike vaid videote pealt.

See teadus, kuidas käib riiete/tossude/numbrite jm vahetamine, millal ratta selga võib istuda, kuidas maha saab, mis pool millal numbrit kandma peab, millal hakata kombet seljast võtma - see kõik on triatloni juures ülimalt suure kaaluga. Valgas siis 30-kraadi sooja, kalipso polnud lubatud ja mina oma alatreenitud jalgadega oleks suure tõenäosusega Kalev Kruusile väga kõva konkurentsi pakkunud. Kes veel ei tea siis Kalev lõpetas eeskujuliku viimase kohaga ja tema järelvideot vaadates tõstan härra ees mütsi maha - läbi valu (ja ma arvan, et ka mõningate õigustatud pisarate) jõudis ta finishisse.

Kalev - ma olen Sinu jaoks järgmisel nädalavahetusel Tartu Mill triatlonil valmis!

Haigusest taastumise protsess on hästi mõjunud - tunnen, et vorm hakkab paranema ja näen selles arengus tänu just kahel tegutsemismustril:
1) Alustasin oma treeninguid justkui algusest peale - rahulikult. Enda jaoks rohkem läbi mõeldult. Kaalutletult. Päriselt! Hakkasin lõpuks ometi täitma oma treeningpäevikut ja seda ka süstemaatiliselt Priidule saatma, enne seda oli kõik minu poolt kuidagi pilla-palla laiali. Tegemisi oli palju - viimased Nike projektid, puhkus Portugalis, haigus ja veits oli piinlik ka kui trenni ei jõudnud - seda ei saanud siis ju sinna üles kirjutamata jätta ja treener näeb, et sa luuserdad - see on viimane asi mida sa näidata tahad. Olen enda vastu nüüd täiesti aus - tegelikult alustasin päris treeningu ja ettevalmistusega peale haiguse lõppu ehk siis... oma kõva 2 nädalat tagasi.
Hästi, Sann. Häääästi! Edu homseks.
-vaatab nukral näol kaugusesse-

2) Sain aru kui suur roll on toitumisel ja toidulisandite (geelide, spordijoogi jm) kasutamisel treeningu käigus. Panin jälgimisele (mitte piiramisele) suuremat rõhku ning minu magusalembus peab saama omaette haldusüksuseks ja ma pean talle määrama linnapea, abilinnapea, võrdõigusvoliniku ja paar muud ametnikku, sest kontrolli alla on ta vaja saada. Nii palju kui mulle ka maiustada ei meeldi, seda tuleb nüüd piirata, sest vastasel juhul eesmärgid kannatavad. Küsimus on (nagu ikka) kvaliteedi ja kvantiteedi tasakaalus ning kirjutan sellest kunagi täpsemalt mõni teine kord.
Ehk siis, kui mõtled sellele, et tahaks kunagi arvestataval tasemel sporti teha, siis ole valmis väga tihti kõlama hakkava lausega - PUT. THE. CAKE. DOWN!

Kas triatlon muudab elu?
Olen pidanud oma elu ja toimetamisi oma uue hobi pärast päris palju korrigeerima.

PS! Mu keha hakkas just naerma: ''Hobi?! Are you kiddin' me?!''

Tõesti, kui ka Sina otsustad, et soovid ette võtta triatloni, siis soovitan soojalt teha korralik eeltöö. Lisaks suurele ajakulule ning välisinvesteeringule oma vaba aja kasutuse kontolt, lisanduvad ka veel teised väljaminekud, võta kasvõi võistlusvarustuse näol - ratas, kalipso, võistluskombe, rattakingad, joogipudelid, toidulisandid, lisatipp peakokale, kes Sulle teistsugust pastat peab keetma, transpordikulud, stardirahad jne jne. Mina olen väga õnnelik, et mul on nii palju häid sponsoreid, kes mu eesmärgi saavutamisele kaasa aitavad. Üks asi on see, mida ma selle teekonna jooksul soovin teha enda jaoks aga teisalt soovin ma näidata nii Sulle kui läbi Sinu ka Sinu sõbrale, et kõik on võimalik, kui vaid võtta vastu otsus ja see otsus reaalsuseks teha. Ise teha, keegi teine seda sinu eest tegema ei hakka. Ükskõik, mida keegi pessimist või kade Sulle kõrvalt ütleb - kui tead, et soov on kaalutletud ning läbi mõeldud, siis mis siin enam oodata - anna tuld! Siinkohal tulevadki mängu head inimesed Su ümber, kes Su hulludele ideedele kaasa elavad. See paneb pingutama küll. Aitäh minu inimestele :)

I'm going to make myself proud. And you, too!

Kuidas näeb välja Sandra tavaline treeningplaan
Nädal enne Viljandi triatloni sprindidistantsi nägi minu treener Priidu poolt sätitud treeningplaan välja vägagi tehtav ja võiks isegi öelda, et nauditav. Küll aga (teades Sandra elukorraldust) kukkus tegelik treeningkava välja välja veidike teistsugune, kui algselt planeeritud. Sellest pole hullu - peaasi, et koormuste mõttes kõik tehtud saab:
PS! Panen huvilistele südamele, et kava on tehtud vastavalt minu ja treeneri poolt seatud eesmärkidele ehk siis kui soovid seda kasutada soovitan eelkõige kontsulteerida oma juhendajaga või pöörduda minu treeneri poole - julgelt soovitan!
Priidu poolt koostatud kavaSandra oma suva järgi modifitseeritud päris reaalsuses toimunud kava
E Puhkus või ÜKE (korsetilihased)
Puhkus (nv oli treeningu mõttes intensiivne).
 TJooks (metsatrenn), alternatiiviks on teha ülemineku treening 90 min rattaga + 20 min jooksu kohe peale ja Priit ütles, et isegi eelistaks seda viimast
Kasutasin alternatiivi aga kuna rattakumm läks 7km peal tühjaks pöördusin tagasi ja tegin 45min ja 8km intervalljooksu.
KUjumise ühistrenn Männikul
Ujusin 2850m ja sain oma hirmust 1,9km läbimise ees üle (Y)
NRatta ühistrenn Järvelt
Tegin ERR IRONMAN tiimiga Shnelli pargis N+TC trenni (jooks + jõuharjutused)
RJooks 50 min maastikul
Ratas 30km + jooks 2,8km 
 LPuhkus või avavee ujumine 20 min
Välitreening + natuke casual rattasõitu ja veidike ujumist.
PViljandi sprint, võimalusel sõida 10-15 km soojaks rattaga ja jookse 2-3 km peale pärast finishit.
...näis... või siis PAIN

Spetsiifilisemalt kirjutan siis, kui käed enam nii palju ei värise ning olen piisava pagasiga, et treeninguid täpsemalt tutvustada. Pildis nägi käesoleva nädala plaan välja nii:


Kasutan oma treeningute analüüsimiseks Polari programmi Flow, mis on üldiselt väga mugav, kui viitsid sellega natuke rohkem ja põhjalikumalt tutvust teha. 
Testin hetkel uut Polar V800 kella ja ma pean ütlema, et see on väga põnev vidin. Minu jaoks kõige parem funktsioon selle kella juures on triatloni treeningvaade ja asi töötab nii:
1) Alustan ujumisega, panen kella käima;
2) Veest välja tulles panen kella kinni või siis justkui puhkerežiimile ning ta alustab vahetusala aja salvestamist;
3) Ratta selga istudes vajutan uuesti kella käima ning ta alustab automaatselt rattasõidu vaatest;
4) Lõpetan ratta, uuesti pausile, salvestab vahetusala ajalise kestvuse;
5) Jooksma minnes kell tööle;
6) FINISH (kui hästi läheb).
Ülimalt mugav, sest kõike seda saad navigeerida vaid ühe nupuvajutusega. Hiljem on võimalus väga täpselt jälgida oma erinevate alade kestvust + distantse + vahetusalas kulunud aega. Lisaks sellele on seal veel palju muid numbreid ja graafikuid ja pie charte, milleni ma hetkel veel jõudnud pole aga üldiselt - kiidan seda kella ja tema funktsioone väga! Tean, et paljud ütlevad, et jooksevad vastavalt oma enesetundele ning kella nad ei vaja. Minul viis see enesetunde järgi jooksmine ületreeninguni. Nii nagu see ikka algab - enesetunne oli hea ja tundus, et võib paugutada kuid tegelikult olin oma kiire jooksutempoga pulsi väga kõrgeks treeninud ning jooksudistantsi keskmised südamelöögisagedused kippusid sinna 170-175 ringi. Keskmised! See on väga-väga-liiga kõrge. Pulsi muutus ja selle jälgimine aitas mul august välja tulla ning kui aus olla siis tekitab oma tulemuste ja progressi jälgimine mõnusat sõltuvust ja motivatsioonitõusu. See on kindel põhjus, miks mina kasutan spordikella.
Pluss - ta näeb eriti sheff välja! Mina kannan seda ka igapäevaselt.Kuna minu jaoks saab homne olema esimene triatlon siis pole mul ausaltöeldes õrna aimugi, mis aegu ma tegema lähen - homme selgub! Iga võistlus on erinev, iga rada on erinev, iga päeva enesetunne, emotsioon ja motiveeritus on erinevad. Eesmärgid on aga ees - mitte olla viimane ja võistlus lõpetada. Priidu poolt on olemas head juhised, a'la ''rahune maha'', ''rattas saa jalad alla'', ''lõpus lase lõvi välja'' - no krt, mind tõmbavad küll sellised laused tööle :D  


Lisaks tahan öelda, et oli ülimalt õige otsus võtta endale treener. Võin mõelda, et olen treener ja jagan teemat aaaaaaga see on ikka veits teine asi - nagu ballett ja hip-hop on mõlemad tantsustiilid.
Tundub lihtne - lähed ujud, sõidad ratast ja jooksed ning oledki endale treeningkava valmis teinud - mõtle ümber! Tee korra kogu ettevalmistuse protsess läbi ning siis saad aru, et päris nii see pole ning tegemist on väga läbi mõeldud ja süstemaatilise protsessiga.

Igatahes - ükskõik, mis vinguviiulit ma vahetevahel ka ei lase, tegelikult olen ma alati valmis ja hetkel veel korralikult ärevil minema oma esimesele võistlusele. Muidugi teen ära - teist variantigi pole! 


Ikka Teie,