Teretulemast lugema Sandra esimest postitust rubriigist ILU&MOOD.

See on vist kõige algelisem asi in the blogging history of ever aga ma lihtsalt tahtsin kätt proovida kuidas selle poolega läheb ja kas ma midagi muud peale trennide tegemise ka oskan. Nagu ikka - hea tagasiside on alati oodatud. Halva võite ka saata aga mul on sellised seadistused peal, et need ei tule niikuinii läbi.

Alustame.

Esimene kord kasutasin ma isepruunistuvat toodet ajal, mil õppisin Inglismaal - olin aastakese keskkoolis British Council stipendiumiga (ma ka ei tea kuidas see mul õnnestus). Aasta oli siis umbes 2004, kogu self-tan iluharu alles tõusutrendis ning enne oma kooliaasta lõpuballi otsustasin end veidike tuunida. Tol ajal olid uudsete toodetena müügil niisked salfakad, millega end töödeldes oli võimalik vähem või rohkem jumekamana näida. Nähes neid imeasju müügil oli minu esimene mõte, et muidugi tahan ma kerget tooni juurde saada. Teine oli: ''Mis siin ikka nii keerulist olla saab.''
Võtsin need lapid, uhasin end üle ja jäin tulemust ootama. Võin siis etteruttavalt öelda nii palju, et tuuning oli kõva - iseteadliku päevitusprofina olin hüpanud kohe sadulasse ja asunud tegudele ilma kasutusjuhendit lugemata. Tulemus oli rabav - käelabad olid kollakaspruunid ja kergeltöelda meenutasin ma kakavärvi tiigrit. Kui te olete näinud Sõprade osa sellest, kus Ross spray-päevitust käis tegemas, siis tookordne vaade võis olla umbes samast mastist:

Tan GIF - Find & Share on GIPHY
Discover & Share this Tan GIF with everyone you know. GIPHY is how you search, share, discover, and create GIFs.


Peale aastatetagust intsidenti polnud mina julgenud isepruunistuvaid tooteid enam kätte võtta, isegi mitte nende lähedale astuda, kuni juunikuu alguseni, kui mul tekkis võimalus testida üht minu jaoks uudset toodet. Käte-ja häälevärinal otsustasin kreemid ja väljakutse vastu võtta. Kuna ma olen viimasel ajal pigem anti-päevitamine ja püüan leida alternatiive jumekana püsimisele siis mõtlesin, et davai - proovime ära!

Sel korral olin vanem, kogenum ja targem ning otsustasin enne kasutamist ka juhendit lugeda (alati hea mõte - soovitan soojalt!). Sirvides toote kirjeldust sain teada, et tegemist on Maailma esimese toksiinidest vaba mittelõhnava ja orgaanilise isepruunistuva tootega (misiganes see siis ka ei tähenda), mis peaks püsima kehal umbes 4 nädalat. Omakeskis mõtlesin, et huvitav mis über-orgaanilised toimeained need siis olla võivad, mis 4 nädalat mu kehal püsima jäävad aga see selleks. Kuna päike ja viimasel ajal meedias ringlevad juhtumid melanoomi/vähijuhtumistest on mind korralikult ära hirmutanud, siis otsustasin leida endale oleku ''pruun-beib-rannavees'' saavutamiseks alternatiivi - no proovime selle fake-tan asja siis ära! Kuna mul oli tulemas reis Portugali siis mõtlesin end veidike ette valmistada, et mitte rannas ära põleda. Kui hull see kreemitamine siis ikka olla saab?Neiu, kes mulle tooteid tutvustas, teadis öelda, et asi on parem kui päevitamine - rante ei jää, rannas praadima ei pea aga kui peale kreemitamist valgete linade vahele minna siis võib juhtuda, et hommikul tõustes jääb näiliselt pool päevitust justkui voodisse. See viimane pilt tundus eriti koomiline ja andis omakorda hasarti juurde. Egas midagi, mõeldud-tehtud! Vahetasin linad siiski tumedamate vastu ja hakkasin entusiastlikult möllama.

Mul oli valikus 4 erinevat toodet:
1. Päikesepuuder
2. Öine näomask
3. Isepruunistuv kehavaht
4. Isepruunistuv kehaemulsioon

Esimesena läksid kasutusse näomask (paned õhtul peale, toimib magamise ajal, ärkad üles ja BOOM - pruuuuun!) ja isepruunistuv kehaemulsioon (kannad peale spetsiaalse kindaga - justkui paneks tavalist kehakreemi aga umbes 10x tähelepanelikumalt ja mingil põhjusel on keel vahepeal suunurgast väljas) ning ka endale üllatusena pidin tõdema, et järgmise päeva kommentaarid ja komplimendid ''mu ilusa lõunamaise päevituse'' kohta tegid südame soojaks ja tõid meela naeratuse näole. Päikesepuuder ning sellega kaasas olev miniharjake + kehavaht olid kasutuses järgnevatel päevadel (kuni siiamaani) ning pean tõdema - olen tõesti positiivselt üllatunud ning kasutan neid tooteid kindlasti ka edaspidi.PS! Esimeste peale kandmise kordade ajal pidin olema ettevaatlik, et ikka igalt poolt saaks kreemitatud ja kuhugi ise oma tegevuse tagajärjel triipe ei jätaks. Arvan, et lõpptulemus kõige hullem polnudki. Põlved olid veits pruunimad kui ülejäänud keha aga see oli mu enda süü - jäin kreemitamise ajal liiga pikaks kasutusjuhendit lugema. Irooniline, jälle!
Küll aga tekkis mul endal dilemma sorti küsimus - kui jalgu raseerida siis võtan ju ikkagi kaasa ka natuke värvist ehk siis järeldan, et neid kohti oleks mõistlik natuke tihedamini ''kreemitada''. Nägin üht pilti endast, kus sääred olid veits heledamad kui ülejäänud jalad - pange siis see väike fakt endale kõrva taha :)

Ülidiselt olen enda üle maru uhke, et selle julgustüki ette võtsin ja noorpõlvetraumadest üle sain - sel korral nägin välja juba nagu täiskasvanud (isegi võiks öelda, et natuke seksikam) tiiger kui esimesel aastatetagusel katsetuskorral. Lisaks sellele eneseületusele olen ka endale märkamatult peaaegu ühele poole saanud oma esimese ILUTEEMALISE BLOGIPOSTITUSEGA. Kas Sul on ehk küsimusi tekkinud?
Oda korra, palun korda... kas Sa väitsid just (kergelt etteheitval toonil), et see on ju fake ja pole päris päevitus? On küll võlts, jah. Mis saab nüüd? Ma küll ei tahaks mulli lõhkuda aga mul on ka kunstripsmed (sest igapäevane ripsmete värvimine ja selle mahavõtt tegid mu silmad väga tundlikuks), ma kannan oma küüntel geel-lakki, kuivatan juukseid tehisliku tuulega, lasen aeg-ajalt juustesse kleepuvat löga ning kasutan sõnu, lauseid, ideid ja väiteid, mille on välja mõelnud keegi teine. Kogu see maailm on natuke fake - peab lihtsalt oskama kogu selle virr-varri seas need oma südametunnistuse jaoks õiged asjad välja valida. Ja üle pole tarvis mõelda :)

Kui aga vaadata nüüd hetkeks ilumaailma sügavustesse ning sööbida koore alla, leidsin mina enda jaoks isepruunistuvate toodete kasutamise oluliseima funktsiooni hoopis siit. Spekuleerides:
Tavaliselt tuleb Eesti suvi järsku ja kui see suvi meil maikuu lõpus tuleb siis teame kõik -  kas nüüd või mitte kunagi! Esimestel päevadel lähevad inimesed päikese käes hulluks, praadides end kõige karmima UV kiirguse käes päevitusõliga mõnusalt krõbedaks. Jume on peale seda (üldiselt) muidugi ilus ja pruun aga mida Su vaene nahk peale 3-4 taolist järjestikust päeva tundma peab? Üks põhjuseid, miks nii intensiivselt päikesevõtuga tegeletakse on see, et keegi ei taha ju võita tiitlit ''Ranna Kõige Kõvem Luik'' (siinkohal tervitused Taanielile) ja vaja on krunt alla laduda enne kui peenemasse plääži inimeste keskele minna. Mina proovisin sel korral krundi laduda isepruunistuva päevitusega ja pean mainima, et kuna enesetunne oli mõnusam ja Portugalis end peale kuuri väga luigena end ei tundund, olin päikese käes palju mõistlikuma suhtumisega - polnud vajadust end ülemäära kuumutada vaid võtsin kogu päevitamise ja rannas käigu protsessi naudingu ja mõõdukusega. Eelmistel aastatel sellist lähenemist ei ole enda puhul tähendanud ning seetõttu olid käesoleva testi tulemused minu jaoks positiivsed. Miks?
1. Esimest korda üle 3-4 aasta ei põlenud ma peale esimest päevitumist ära - krunt oli all.
2. Ma nautisin rannas olemist palju enam, sest peamiseks eesmärgiks polnud sel korral ''pruuniks teiseks juuniks'' vaid lihtsalt päikese ja rannamõnude nautimine.


Lõpetan killuga TTÜ Tantsutüdrukute ridadest luues uuesti vestluse kahe tantsija vahel:

''Juuli, kuidas sa niiiii ilusalt pruun oled. Kas sa käisid kuskil reisil?''
''Jah. Solaariumimaal.''

Vähendage solaariumimaa kasutamist, piirake karmi päikesekiirguse kasutamist, võtke mõistusega isepruunistavate toodete kasutamist ja lihtsalt tundke mõnu sellest, et te olete normaalse nahaga põhjamaa inimesed, kel on näiteks omavahelistes vestlustes niivõrd palju rohkemat pakkuda kui vaid karamelliselt pruun jume.

Ikka Teie,