Proekspert on tarkvaralahendusi loov ettevõte, kelle portfelli kuuluvad mitmed suurfirmad meilt ja mujalt. Nad panustavad palju toote kasutajasõbralikkusele ning eesmärgipärasele disainile - ikka selleks, et nende poolt loodu oleks ilus ja hästi funktsioneeriv nii seest kui väljast. Mind imestama panev fakt on aga see, et otseseid ülemusi töötajatel polegi - ettevõtet juhivad töötajad ise ning manager-free keskkond on valitud 2014 aastal Employer Of Your Dream ärivaldkonna võitjaks.
Samasuguse pühendumuse ning hoolega, nagu ettevõte pühendub oma klientidele, suhtub see kogum ka oma töötajatesse - seda oli näha kohe esimesel hetkel ettevõtte uksest sisse astudes. Liikumine, tervislikud eluviisid ning motiveeriv töökeskkond parandavad võimekust ning keskendumisvõimet - psühholoogia ning füsioloogia on omavahel tihedalt seotud ning kui üks osa on vajaka, siis mõjutab see automaatselt teist osa. Terves kehas terve vaib(m)!

Astudes peauksest sisse jäin mina kunsti- ja disainifriikpinterestihullinimesena esimese asjana vahtima ilusaid puiduga kaetud seinu ning kõrgläikega administratsioonilauda - lisaks kõigele on Proeksperdi logo väga moodsat pastelset värvi.
Naise ja stiilsete asjade friigina - panen LIKE!

Vastu võttis mind väga laia naeratusega administraator niiet tunne oli kohe esimesest hetkest ülev. Mantel nagisse, kott selga ning juhatati mind loengusaali. Kui ma ütlen ''loengusaal'' siis tavaliselt tuleb ette suur puidust toolide/laudadega (üli)kooliklass - see oli midagi natuke teistsugust:

Mina lebotada ei saanud aga osalejate nägude järgi tundus, et oli mugav.

Minu ''värk'' on see, et 2000 inimese ees inglise keeles trenni läbi viia pole probleem aga kui ma pean 20'le inimesele tahvli ees RÄÄKIMA - siis läheb veits sabin sisse küll. Mul oli kodutöö tehtud ja infot edastada piisavalt aga siiski...kas ma mainisin, et ma läksin rääkima IT inimestele äppidest? Kui see ei lisa pinget siis mis veel peaks lisama?! 

Kõnelesin erinevatest rakendustest - tahaks loota, et ühel hetkel haarasid nad kõik telefonid selleks, et need rakendused ise üle vaadata, mitte seepärast, et igav hakkas. Ühel hetkel hakkasin tutvustama rakendust nimega Heart Rate Free, mis peaks olema üks täpsemaid pulsi mõõtmise rakendusi omataoliste hulgas. Töötab ta nii (nagu ka kõik sarnased tooted ja aktiivsusmonitorid), et asetad oma sõrme välgu kohale, välgu abil tunnetab telefon ära su sõrmes toimuva värvimuutuse, mis on tingitud vere ringlemisest kehas, ning spetsiaalse algorütmiga tuvastab sinu hetke pulsisageduse. 
Kas ma just rääkisin, et ma sabistan veits, kui publiku ette astun? Kas sa lektorina tahad, et inimesed saaksid aru, kui kiire su pulss on ja et sa veits oled närvis?! No väga mitte! Esimese tulemusena lõi pulss ette 87 - puhkeolekus... see omakorda tekitas veel ärevust...pulss tõusis...hakkasin siis ühel hetkel üles-alla hüppama, et oma ärevuse-pulssi varjata/demonstreerida, kuidas pulss tõuseb, kui aktiivsemalt liigutad, mille peale lõi telefon ette numbri 140BPM (beats per minute/lööki minutis) - veits piinlik, ajasin kõrge pulsisageduse tehnoloogia mittetöötamise kaela :)

PS! Tulen südamelöögi sageduste selgitamise juurde mõnes järgmises ning põhjalikumas blogipostituses!

PS! Kui te minuga rääkinud olete, siis teate, et mõned mu naljad (okei, no päris paljud) tunduvad naljakad ainult mulle endale (ja Ellile) - nii juhtus ka seekord. Ma ei tea mis värk on, oma peas tunduvad need LOL stiilis väljaütlemised aga niipea kui üle huulte hüppavad siis on see miksmanüüdsedaütlesin tunne. Vast ikka said pihta - mõned naersid (tänks, Viirus!).

Käsitluse alla oli mul valitud paar põnevamat rakendust, millega ise rohkem kokku puutunud olen. Alustasin loogikaga, et treenimise alguses tuleb kõigepealt keha ja meel ette valmistada ning siis treeninguga pihta hakata. Puudutasin omalt poolt järgmisi äppe:
Toitumise monitoorimine - Lifesum
Tervisliku toitumise uued nipid - Smoothie
Südametöö jälgimine - Heart Rate Free
Treeningu jälgimine/ajastamine - Workout Timer
Reaalne tegutsemine - Nike+ Training Club; Zombies, Run; Polar Beat; Polar Flow; TRX; Nike+ Running; Jookseme/StrongRunner; Endomondo ning siis veel mõned, millest lihtsalt kiirelt üle käisime.

Okei... aga nüüd - pildistasin ringi käies ise ja laenasin (loe: varastasin) mõningad fotod ka internetist. Näitan teile kohe, miks mulle seal kontoris väga meeldis. Inimestest ma ei hakka rääkima - sõbralikud, naeratavad, vastutulelikud ja väga töökad (paar üle ukse vaadanud inimest teatasid kiirelt, et ei saa loengule jääda - liiga palju tööd!). Pole ka ime, et tahad kiirelt tööpostile naasta - vaadake millises keskkonnas nad igapäevaselt viibivad:

Lebola, kui tunned, et tooli taga enam istuda ei soovi

Telefoniputka - helikindel. Üleval on voodi.
Jah...

Hubane koosolekuteruum - väga meeldis, et laua peale sai kritseldada - jätsin ka oma
märgi maha :)


Täisvarustuses köök - ei pea ainult mikrouunis suppi soojendama vaid saad kohe päris
reaalse hommiku/lõuna/õhtusöögi endale valmis meisterdada


Ja siis vaba aja ruum. Neil on seal oma trummid...kontoris...trummid...jah!!!
Kuidas sinna tööle saaksin tulla?

Lisaks sellele on tervisekuu raames erinevad ülesanded üle kontori - saad hüppenööriga hüpata, kallistada, kätt suruda ja mida kõike veel - ääääääääääää-geeeeeeeeee! 


Igatahes, olin sealt lahkudes väga positiivselt meelestatud, häälestatud, laetud ja isegi pulss oli normaliseerunud - see on super, et tööandjad aina rohkem ja rohkem oma inimeste töökeskkonna parandamisse ja tervise eest hoolitsemise olulisusele tähelepanu juhivad ning aega panustavad. On oluline, et nende raskekahurvägi end mugavamalt, energiliselt ja inspireeritumalt tunneks.

Sport teeb head - mina kirjutan alla!
Ikka Teie,
Fotomaterjal: erakogu ja http://www.sekretar.ee/uudised/2015/04/01/ajakiri-sisustaja-uudistas-proeksperdi-uut-kontorit