Ma teiste treenerite kohta ei oska kommenteerida aga minu vabad ööd ja päevad varieeruvad teineteisest nagu ...ehmm... ööd ja päevad. Täpselt ühesuguseid tööpäevi on tänu mu tegutsemise iseloomule väga harva ning suure tõenäosusega ongi see põhjus miks ma teen seda mida ma teen. Vabal ajal tegelen peamiselt...oota, mul tegelt väga seda polegi. Trenni teen, noh.

Kuna suvi on saabumas, siis olen lõiganud ka oma koormused väiksemaks - keskendun rohkem enda treenimisele ja tegelen oma triatloni ettevalmistusega (mis on paras pähkel - eriti just treeningplaanist kinni pidamine). Küll aga olen võtnud pähe korra kuus oma treeneritele korraldada ürituse, mille kutsusime hellitavalt Treeneri Treeninguks (Instagramis leiate selle kohta infot ja pildimaterjali hashtagi #treeneritreening alt).
Kadri-Liis Vähi ja Sigrid Raju juba teavad, kuidas tõeline treening välja näeb - armu ei anta!

Eesmärk on pakkuda coachidele võimalus teineteise pealt õppida ja vähemalt kord kuus ka end ise nii füüsiliselt kui ka psühholoogiliselt proovile panna. Iga kord on treeningut/loengut juhendamas keegi ''väljaspoolt maja'' ja keegi oma inimene, kes meile teadmisi ja kogemusi jagab. Alati pole vaja kutsuda kohale korüfeestunud treenereid välismaalt, kui meil siinsamas Eestis on palju tegijaid, kelle suur soov on oma teadmisi ja õpitut edasi andes treeningkultuuri rikastada.

Taoline praktiline ja läbi kogemuste õppimine on minu arvates väga efektiivne ning kui juba minu anatoomia õppejõud, legendaarne Meeli Roosalu kord ütles: ''Kordamine on tarkuse vanaema'', siis mööda külge see maha joosta ei tohiks. Miks mitte korrata üle teoreetilised ja praktilised teadmised, mis võib-olla suures trennist-trenni jooksmise saginas ajusoppi unustanud oled. AGA...eelkõige paneb mind seda kõike tegema üks hoopis teine põhjus. Või siis teised põhjused.

Need põhjused on need inimesed.

Kui sul on taoline tiim treenereid, kellega koos areneda ja tööd teha, siis ei saa seda päriselt tööks nimetada - see on rõõõõõõõõõõõm! 
Nike+ Training Club tiimist on minu jaoks välja kasvanud väga palju häid sõpru, kellega ''töö'' tegemine pole piin vaid midagi sellist, mida sa igatseva pilguga igal õhtul lakke vaadates ootad. Või siis hommikul ärgates nii:
Merle Laud ja Katrena Tenno oma tavalises seisundis. PS! Jah, treenerid söövad ka šokolaadi ja Katrenat vaadates mõjub see ikka väga hästi.

Sel korral toimus treening A le Coq  Arena kõrval asuval Nike Arena alal ning meie treeneriks oli FC Flora üldfüüsilise ettevalmistuse treener, Kristjan Vomm.

Kristjan on meie jalgpallimaastiku parimat klubi treeninud juba viimased 3 aastat ning oleme ausad - ta on oma tööga väga hästi hakkama saanud. Florakate vigastuste protsent on langenud märgataval määral ning just Kristjani ja kogu tugimeeskonna professionaalse suhtumise ja planeerimise eeltööl on tegemist väga jätkusuutliku programmiga, mis viib (ilmselgelt) võidule.


Ka meile õpetas Kristjan erinevaid jalgpallist inspireeritud kiirust ja vastupidavust treenivaid elemente ning mis kõige lahedam - me saime ka mängida! Mis sellest, et vanust juba piisavalt aga saime kinnitust faktile, mäng läheb alati peale! Ei ei, mitte jalgpall vaid meie mängisime kulli, sabamängu ja trips-traps-trulli ;)


Peale treeningut pidas meie oma N+TC treener, Kaisa Sööt, loengu teemal ''Sportlaste treening ja taasutumine*''
(nagu Nike ütleb: *Kui Sul on keha, siis oled Sa sportlane).
Rääkisime, kuulasime, arutlesime, diskuteerisime, kuulasime veel, vahepeal sõime, arutlesime veel, jagasime kogemusi ja nõnda edasi. Mulle meeldivad inimesed/treenerid, kes julgevad kõva hääle öelda: ''Ma ei tea mis see tähendab - palun seleta mulle!''. Kõige hullem on istuda vaikses nurgas ja kambaga kaasa noogutada ise mitte midagi aru saades. Sellega teed liiga mitte ainult enda professionaalsele arengule vaid ka oma klientidele ning nende heaolule. Rääkisime enamlevinud vigastustest (nii treeneri kui ka treenitava puhul) ja küsimustest, mis klientide poolt tekkida võivad - kuidas, millal ja mida neile vastata ning mis peaks olema treeneri roll inimese harimisel. Põnev teema - kindlasti tulen selle juurde tagasi.
Peale selle, et Kaisa on tark on Kaisa veel nobe ka

Kokkuvõtlikult oli väga lahe päev - ma tänan tervet oma tiimi, sest kahjuks ei saanud kõik kohal olla - te olete üks äraütlemata vinge punt!

Suured tänud, Nike Eesti ja AS Jalajälg, kes meile selliseid üritusi võimaldavad.
Aitäh Eesti Jalgpalliliidule, kes meid oma territooriumile lubas.
High Five, Science In Sport, kes andis lisaenergiat batooni ja jõujoogi näol.
Kraaps ja kniks Raido Liiksmann ehk Raido Vision piltide ja Eerik Reinsoo ehk Droonihunt varstivalmiva video eest.
Kaisa ja Kristjan - tubli töö treenerite koolitamisel!
Treenerid - aitäh, et kohale tulite. Üksi oleks natuke igav olnud :)Jätkuvalt Teie,